Mapa Polski Kontakt Linki Pomoc Regulamin
Wybierz język:
PL
EN
 

Mapa Polski

Mapa Polski ze zdjęciami miast, atrakcje turystyczne oraz ulice

Powrót - Lista miast w Polsce

Starachowice - opis, położenie, historia

Największe galerie 

Wyszukiwarka zdjęć


Wpisz od 5 do 30 znaków

Wyszukiwarka na mapie

Miasto:
Ulica:

Starachowice

51.037 N    21.071 E
Mapa Polski - Starachowice

Starachowice

miasto

woj. świętokrzyskie
Powiat starachowicki
Gmina Starachowice (gmina miejska)

Informacje o mieście

Starachowice - opis
Starachowice - galeria zdjęć
Starachowice - ulice
Starachowice - linki

Starachowice - mapa

Kody pocztowe 27-200


Tabele kalorii

Nowe zdjęcia

Panorama miasta - StarachowicePanorama miasta
Starachowice
Huta Starachowice - wielki piec - StarachowiceHuta Starachowice - wielki piec
Starachowice
Ul. Ostrowiecka - StarachowiceUl. Ostrowiecka
Starachowice


Dodaj zdjęcie

Starachowice - opis, położenie, historia

Starachowice to miasto w rejonie Gór Świętokrzyskich. Leży w dolinie rzeki Kamiennej i jest otoczone dużą ilością lasów, będących pozostałością Puszczy Świętokrzyskiej.

Zasiedlanie tych terenów odbywało się z biegiem rzeki Kamiennej, wzdłuż której już w XII wieku przechodził ważny trakt handlowy z Sandomierza i dalszych terenów w kierunku zachodnim.

Wytapiane w licznych dymarkach żelazo było uznanym towarem wymiennym dla tutejszych osadników i wędrowało ożywionym szlakiem handlowym do ościennych krain. W XV w. w granicach dzisiejszego miasta istniała wieś Minera Starzechowska posiadająca m.in. kuźnicę żelaza. Prawdopodobnie w związku z działalnością kuźnicy Cystersi umożliwili lokację w XVI w. folwarku i wsi Starachowice - osady górniczo-hutniczej.

W 1921 r. podjęto decyzję o budowie fabryki zbrojeniowej w okolicy Starachowic, co stworzyło szansę rozwoju miasta.

W mieście nastąpił rozwój przemysłu metalurgicznego, drzewnego, spożywczego oraz ceramicznego. Miasto otrzymało nowoczesną infrastrukturę kanalizację, wodociągi, gazyfikację i dobrze rozwiniętą sieć drogową.

Pionierska w warunkach polskich produkcja samochodów ciężarowych szeroko rozsławiła Starachowice i przez wiele lat pozwalała odnosić sukcesy w dziedzinie motoryzacji na rynku krajowym, Europy oraz świata.

Tagi: Starachowice - opis, położenie, historia Starachowic - mapa Polski, plan miasta, turystyka, mapa Starachowice zdjęcia, Starachowice galeria zdjęć, wakacje, Starachowice ulice, wczasy, auto, ubezpieczenia ac, ubezpieczenia oc, samochody, nawigacja gps, aparaty cyfrowe, aparat cyfrowy, lustrzanki cyfrowe, lustrzanka.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2008-2015 Firma Delta Tomasz Ćmakowski, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu, polityki prywatności i polityki cookies
Wszelkie materiały i zdjęcia zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Wykorzystanie zdjęć bez zgody autora jest zabronione.